Recenze /  Reviews


Many thanks to Karel for developing such a helpful and supportive utensil for us recorder players. Charlie is an electric blanket that warms all around like a pocket, better than an ordinary electric blanket that can only be used from one side. Large enough for all heads, Charlie offers enough space for chamber music and solo projects, and the temperature is individually adjustable in very small steps. In addition, the bag is very nice to look at, kept simple in black, just right for the stage. I am a fan!!

Kerstin de Witt


Vyhřívaná taška na flétny Charlie poskytuje teplotní komfort nástrojům v každém prostředí. Ať jste dlouhé hodiny ve výuce nebo vystupujete na koncertě v prostředí s nízkou teplotou, vložením nástojů do tašky je natemperujete, takže jste schopni okamžitě ladit a vyhnete se rušivému zahlcování fléten. Teplotu si nastavíte podle vašich preferencí na digitálním termostatu, její stabilitu a ochranu nástrojů zajišťují 2 tepelná čidla, rozměry jsou 42 x 50 cm. Používám tašku bez jakýchkoliv problémů prakticky denně od června 2018, kdy vznikla jako prototyp.

Karel Odehnal


Ohřívač fléten Charlie je jednoduše skvělý a společně s žáky ho v naší zobcovkové třídě využíváme denně, neboť zahřeje flétny na správnou teplotu a tím zabraňuje zahlcování. Do pece, jak Charliemu říkáme, se vejdou flétny celého souboru. Umožní nám mít zahřáté všechny nástroje během koncertu a proces je mnohem rychlejší, pohodlnější a bezpečnější než ohřívání nástrojů za opaskem, v kapse atp. Líbí se mi také možnost nastavení teploty např. na 36°C, díky čemuž flétny lépe drží ladění a hrát s cembalem či smyčci ve studeném kostele pak nepůsobí takové obtíže.

Martina Michailidisová, ZUŠ Moravský Beroun


Ohřívací vak "Charlie" je nový zlepšovák Karla Odehnala, jehož vášeň pro zobcovou flétnu a vše kolem ní, je doslova nezdolná. A to se projevilo i v tomto výrobku, který spolehlivě zahřeje Vaši flétnu či její hlavici na teplotu, nastavitelnou až do výše 45°C. Kromě toho, že je toto zařízení praktické a perfektně funkční, jak mohu potvrdit ze své zkušenosti, je také vzhledově povedené – pevnější látka nahoře (já mám černou variantu) a umělý kožíšek uvnitř, připojení do elektrické sítě pomocí notebookového kabelu. Co více si může flétnista při cvičení či koncertě za běžné teploty nebo i ve studeném kostele přát, než suchou a teploučkou hlavici? Ať žije "Charlie"!

Gabriela Coufalová, Katedra hudení výchovy PdF UP Olomouc